Сертифікати на медичні вироби IGAR

Сертификаты

Декларації відповідності вимогам Технічних Регламентів

Ювілей компанії ІГАР

Головний офіс

м. Київ, вул. Металістів, 20
Знайти офис на карте

Телефон: (044) 585-34-55 (багатоканальний)

E-mail:

Skype: igar.ltd


Весь Бiзнес.UA

День медичного працівника: святкуємо 18 червня 2017

День медичного працівника відзначають на державному рівні вже більше 35 років. Професія медика є найдавнішою в світі, оскільки хвороби і травми виникли разом з першими людьми. Символічно, що в медичній галузі багато династій. День медичного працівника святкують на рівні держави не тільки в Україні, а й Білорусі та інших пострадянських країнах. Офіційно свято відзначається з 1981 року. Неофіційно, традиція вшанування кращих за фахом існувала і раніше. Це і підштовхнуло влади ввести офіційне святкування.

День медичного працівника — історія свята.
Пліч-о-пліч з лікарями на захист людського здоров’я і життя стають медичні сестри, фельдшери, акушерки, лаборанти. Вперше професійне свято медичного працівника на державному рівні почали святкувати ще за часів Радянського Союзу. Згодом традицію вшановувати кращих представників цієї професії продовжили в незалежній Україні. Символічно, що День медичних працівників доводиться завжди на вихідний день — неділю, оскільки професія медичного працівника не завжди дозволяє людині, яка її вибрав, повністю насолодитися відпочинком у вихідні дні, і навіть нічним сном. Вітчизняна медицина має давню історію, багатовікові традиції та базується на міцному народному грунті. Перші згадки про лікарнях і медиків Київської Русі знайдено на сторінках знаменитої «Руської Правди» датованій XI ст. Саме в цьому збірнику стародавнього права в Київській державі згадується про притулки для інвалідів та хворих, які організовували при монастирях. У літописах є згадки про кількох таких лікарень. Так, при Києво-Печерському монастирі функціонував безкоштовний притулок для хворих, де лікували хвороби і зціляли рани. У стародавньому Переяславі XI ст. була відкрита «будова банний і лікувальна», де, як і в Києві, знаходив притулок і безкоштовну медичну допомогу знедолені і покалічені.

Першими лікарями, як і в багатьох інших розвинених тодішніх державах, були монахи. Можливо, саме тому покровителем медиків вважається святий мученик Пантелеймон, який і сам за життя був лікарем. Однак і серед світського народу було багато цілителів: ремісників, допомагали травмованим; бабок-повитух, які допомагали жінкам при пологах; знавців-травників, які готували зілля, що допомагало подолати хворобу і полегшити страждання. У ті ж часи з’явилися і перші військові медики. Допомагали вони, як правило, князю і його дружині. Характерною рисою медицини Київської держави є те, що лікарями ставали не тільки чоловіки, але і жінки. У той же час з’явилися і перші медичні збірники. Це були переклади з грецької мови творів древніх медиків, переписані від руки. Найвідомішим тодішнім твором є медичний збірник, переписаний для Князевич Святослава, сина Ярослава Мудрого. Книга датована X століттям. Поряд з рецептами лікування різних хвороб, описані цілющі властивості рослин. Медицину автор книги називає «мистецтвом високого порядку», тим самим визнаючи всю її складність.

Нормативні документи, якими визначено дату святкування свята 1 жовтня 1980 Президія Верховної Ради СРСР видала Наказ N3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні». Саме він почав святкування Дня медичного працівника в СРСР. В Україні святкування Дня медичного працівника закріплено Указом Президента України № 281/94 від 3 червня 1994. Згідно з ним професійне свято відзначають у третю неділю червня.

Джерело: https://www.medsprava.com.ua/article/700-den-medichnogo-pratsvnika?ustp=F&utm_medium=letter&utm_source=letternews&utm_campaing=letternews_150617

Державний реєстр Медичних Виробів

Інформація МОЗ України

МОЗ України

Новини асоціації операторов ринку медичних виробів

Асоціація операторів ринку медичних товарів

Огляди ринку медичних виробів

Обзор рынка

Погода у Києві сьогодні

Знайти лікарський засіб в аптеці міста

Поиск лекарств в аптеках

Онлайн допомога