Сертифікати на медичні вироби IGAR

Сертификаты

Декларації відповідності вимогам Технічних Регламентів

Ювілей компанії ІГАР

Головний офіс

м. Київ, вул. Металістів, 20
Знайти офис на карте

Телефон: (044) 585-34-55 (багатоканальний)

E-mail:

Skype: igar.ltd


Весь Бiзнес.UA

День медичного працівника: святкуємо 18 червня 2017

Spread the love

День медичного працівника відзначають на державному рівні вже більше 35 років. Професія медика є найдавнішою в світі, оскільки хвороби і травми виникли разом з першими людьми. Символічно, що в медичній галузі багато династій. День медичного працівника святкують на рівні держави не тільки в Україні, а й Білорусі та інших пострадянських країнах. Офіційно свято відзначається з 1981 року. Неофіційно, традиція вшанування кращих за фахом існувала і раніше. Це і підштовхнуло влади ввести офіційне святкування.

День медичного працівника — історія свята.
Пліч-о-пліч з лікарями на захист людського здоров’я і життя стають медичні сестри, фельдшери, акушерки, лаборанти. Вперше професійне свято медичного працівника на державному рівні почали святкувати ще за часів Радянського Союзу. Згодом традицію вшановувати кращих представників цієї професії продовжили в незалежній Україні. Символічно, що День медичних працівників доводиться завжди на вихідний день — неділю, оскільки професія медичного працівника не завжди дозволяє людині, яка її вибрав, повністю насолодитися відпочинком у вихідні дні, і навіть нічним сном. Вітчизняна медицина має давню історію, багатовікові традиції та базується на міцному народному грунті. Перші згадки про лікарнях і медиків Київської Русі знайдено на сторінках знаменитої «Руської Правди» датованій XI ст. Саме в цьому збірнику стародавнього права в Київській державі згадується про притулки для інвалідів та хворих, які організовували при монастирях. У літописах є згадки про кількох таких лікарень. Так, при Києво-Печерському монастирі функціонував безкоштовний притулок для хворих, де лікували хвороби і зціляли рани. У стародавньому Переяславі XI ст. була відкрита «будова банний і лікувальна», де, як і в Києві, знаходив притулок і безкоштовну медичну допомогу знедолені і покалічені.

Першими лікарями, як і в багатьох інших розвинених тодішніх державах, були монахи. Можливо, саме тому покровителем медиків вважається святий мученик Пантелеймон, який і сам за життя був лікарем. Однак і серед світського народу було багато цілителів: ремісників, допомагали травмованим; бабок-повитух, які допомагали жінкам при пологах; знавців-травників, які готували зілля, що допомагало подолати хворобу і полегшити страждання. У ті ж часи з’явилися і перші військові медики. Допомагали вони, як правило, князю і його дружині. Характерною рисою медицини Київської держави є те, що лікарями ставали не тільки чоловіки, але і жінки. У той же час з’явилися і перші медичні збірники. Це були переклади з грецької мови творів древніх медиків, переписані від руки. Найвідомішим тодішнім твором є медичний збірник, переписаний для Князевич Святослава, сина Ярослава Мудрого. Книга датована X століттям. Поряд з рецептами лікування різних хвороб, описані цілющі властивості рослин. Медицину автор книги називає «мистецтвом високого порядку», тим самим визнаючи всю її складність.

Нормативні документи, якими визначено дату святкування свята 1 жовтня 1980 Президія Верховної Ради СРСР видала Наказ N3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні». Саме він почав святкування Дня медичного працівника в СРСР. В Україні святкування Дня медичного працівника закріплено Указом Президента України № 281/94 від 3 червня 1994. Згідно з ним професійне свято відзначають у третю неділю червня.

Джерело: https://www.medsprava.com.ua/article/700-den-medichnogo-pratsvnika?ustp=F&utm_medium=letter&utm_source=letternews&utm_campaing=letternews_150617

Державний реєстр Медичних Виробів

Інформація МОЗ України

МОЗ України

Новини асоціації операторов ринку медичних виробів

Асоціація операторів ринку медичних товарів

Огляди ринку медичних виробів

Обзор рынка

Рейтинг «Імпортер року»

Погода у Києві сьогодні

Знайти лікарський засіб в аптеці міста

Поиск лекарств в аптеках

Онлайн допомога