Сертифікати на медичні вироби IGAR

Сертификаты

Декларації відповідності вимогам Технічних Регламентів

Ювілей компанії ІГАР

Головний офіс

м. Київ, вул. Металістів, 20
Знайти офис на карте

Телефон: (044) 585-34-55 (багатоканальний)

E-mail:

Skype: igar.ltd


Весь Бiзнес.UA

Медична реформа в Україні

Нещодавня заява виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун про заміну кваліфікованих лікарів «швидкої» допомоги на фельдшерів викликало у медиків справжній шок. Деякі фахівці стверджують, що так працюють системи в багатьох європейських країнах та Америці, а значить, вийде і в Україні. Але медики впевнені, що така реформа призведе тільки до збільшення смертей через ненадання допомоги.

Так чого ж чекати, набираючи «103» — кваліфіковану та швидку допомогу або здивовані і невпевнені погляди фельдшерів?

Лікарі можуть назвати відразу десятки захворювань і ситуацій, коли приїхав на виклик фельдшер, або парамедік, виявиться абсолютно безпорадний: набряк легенів, інфаркти, інсульти, больовий шок; парамедики не мають права проводити інтубацію, коли пацієнту потрібна термінова реанімація. Парамедик просто не має права, згідно протоколу, проводити подібні маніпуляції. А це означає, що шансів довезти пацієнта до лікарні живим стає значно менше.

Незважаючи на заяви в.о. міністра У. Супрун про те, що лікарів треба повернути в лікарні, а парамедики «з часом навчаться і впораються», оптимізму ні у лікарів, ні у пацієнтів це не викликає. Так як це «з часом» для багатьох сімей може обернутися катастрофою. Заяви про те, що велика частина дзвінків, що надходять в «103» не закінчуються госпіталізацією і є мало не фальшивими викликами, не відповідають дійсності. Адже багато проблем лікарі могли вирішити або зняти больові синдроми на місці знаходження пацієнта, і ніякі «колл-центри» ці проблеми вирішити не зможуть.

Лікарі впевнені, що необхідно навпаки — посилити бригади досвідченими і кваліфікованими лікарями, це зменшить кількість смертей, а не заміняти їх парамедиками. Адже це проблему не вирішить, а тільки посилить.

У Чернігові є не дуже, м’яко кажучи, успішний досвід виїзду на виклики парамедиків, але у важких випадках вони не справлялися, що призводило до летальних випадків. Адже завдання парамедика надати нескладну першу допомогу і швидко доставити пацієнта в лікарню, а це значить ургентні багатопрофільні лікарні повинні бути всюди, на невеликій відстані один від одного. Але ж існують ще й надзвичайні ситуації, передбачити місце і час яких просто неможливо.

Але реалії нашого життя такі, що багатопрофільних лікарень не вистачає, а в багатьох районних і сільських центрах їх немає зовсім. А значить і переходити на подібні реформи ще занадто передчасно. Інакше це просто призведе до різкого зменшення населення України, яке не змогло отримати своєчасно кваліфіковану медичну допомогу.

За матеріалами: tsn.ua

Державний реєстр Медичних Виробів

Інформація МОЗ України

МОЗ України

Новини асоціації операторов ринку медичних виробів

Асоціація операторів ринку медичних товарів

Огляди ринку медичних виробів

Обзор рынка

Погода у Києві сьогодні

Знайти лікарський засіб в аптеці міста

Поиск лекарств в аптеках

Онлайн допомога